SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start

2011-10-24 MINSKIEČIAMS PRISTATOMOS VYTAUTO IR JOGAILOS SKULPTŪROS

Nuo spalio 25 d. iki lapkričio 3 d. Minsko gyventojai ir svečiai Nacionaliniame istorijos muziejuje gali apžiūrėti portretines Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto ir Lenkijos karaliaus Jogailos skultūras. Oficialus skulptūrų pristatymas įvyko spalio 24 d.

Skulptūros yra natūralaus dydžio. Valdovų portretai ir apranga siekia kuo tiksliau atkartoti istorinę tiesą. Skultūras sukūrė Pavelas Lukas ir Jurijus Piskunas.

Šaltinis: BELTA


2011-10-20 KŪRYBINIŲ INDUSTRIJŲ SKATINIMAS LATVIJOJE IR LIETUVOJE

Organizacija “Latgalos planavimo regionas" sėkmingai įgyvendina Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą “Jungtinės strategijos ir bendradarbiavimo tinklo plėtra skatinant kūrybines industrijas".

Projektą vykdo 11 partnerių iš Latvijos ir 5 – iš LIetuvos (Šiaulių regiono plėtros agentūra, Klaipėdos universitetas, Birštono savivaldybė, Rokiškio ir Visagino jaunimo centrai). Projektų siekiama sukurti tinkamą aplinką kurtis ir plėtotis kūrybinėms industrijoms. Pagrindiniai naudos gavėjai yra meno ir muzikos mokyklos, jų mokytojai, mokiniai ir studentai. Greitai projekte dalyvaujančiuose miestuose prasidės mokymai ir parodos. Mokykloms bus nupirkta šiuolaikinės mokymo literatūros.

Projekto biudžetas: 1 189 592 eurų. 85% šios sumos sudaro ES parama.

2011-10-18 LATVIJOJE DARBĄ PRADĖJO ES AGENTŪRA: BEREC

Spalio 14 d. Rygoje duris atvėrė Europos elektroninės komunikacijos reguliavimo tarnybos biuras (BEREC).

Atidarymo iškilmėse dalyvavusi Europos Komisijos viceprezidentė Neelie Kroes pabrėžė, kad BEREC turi suvaidinti esminį vaidmenį didinant telekomų rinkų reguliavimo skaidrumą. Ji linkėjo biurui savo atsakingą darbą vykdyti efektyviai, nepriklausomai ir sėkmingai.

BEREC vadovas Chris Fonteijn pabrėžė, kad BEREC turi ambicijų tapti vienu iš kertinių faktorių kuriant ES skaitmeninę ir interneto politiką 3-5 metų laikotarpyje. Viena iš pirmiausių naujai atidarytos ES agentūros užduočių bus tyrimas, kaip užtikrinti, kad ES šalys narės laikytųsi įsipareigojimo iki 2020 m. garantuoti 30 megabipų per sekundę  (Mbps) interneto greitį visiems ES gyventojams.

BEREC komandą sudarys 28 darbuotojai iš visos ES.

Šaltinis: BEREC

2011-10-06 LIETUVA DŽIAUGIASI SĖKMINGAIS GELEŽINKELIO PROJEKTAIS SU BALTARUSIJA

Tai pareiškė Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministras Arūnas Štaras 5-ajame Baltarusijos transporto kongrese.

Kaip sėkmingiausią efektyvaus Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos bendradarbiavimo pavyzdį jis nurodė greitąjį konteinerių traukinį "Viking", sujungiantį Juodosios ir Baltijos jūros uostus. Kroviniai tarp Klaipėdos ir Iljičevsko dabar gabenami tik dvi dienas. Susidomėjimą galimybe prisijungti prie "Viking" jau išreiškė Moldova, Gruzija, Azerbaidžanas ir Sirija.

Pasak viceministro, šiuo metu aktyviai dirbama ir siekiant pagerinti keleivių susisiekimą tarp Vilniaus ir Minsko. Greitasis traukinys kelionės tarp dviejų sostinių laiką turėtų sutrumpinti iki 2 valandų.

Šaltinis: BELTA

2011-10-03 RYTŲ PARTNERYSTĖ: NAUJA DEKLARACIJA IR NAUJI TIKSLAI

Rugsėjo 30 d. Varšuvoje vykstančiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime priimta deklaracija pripažįsta "kai kurių šalių partnerių europines aspiracijas ir europinį pasirinkimą  bei įsipareigojimą kurti gilią ir tvarią demokratiją”. Taip pat deklaracijoje teigiama, kad Rytų partnerystė vaidina svarbų vaidmenį remiant “tuos, kurie siekia kuo glaudesnių ryšių su ES”.

Varšuvos viršūnių susitikimo dalyviai pasveikino Nepaprastosios ES įgaliotinės ir Europos Komisijos iniciatyvą konsultuojantis su partnerėmis metų pabaigoje pasiūlyti veiksmų planą, išdėstantį Rytų partnerystės tikslus, priemones ir veiksmus. Šio plano pasiekimų priežiūra vyktų iki kito viršūnių susitikimo. Pastarąjį planuojama surengti 2013 m. antroje pusėje.

Šaltinis: ENPI Info

Paskutinis atnaujinimas: 2012-01-23 11:53:34
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 517
Iš viso apsilankė: 1706746