SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start

2011-09-16 KAIMYNYSTĖS ŽURNALIZMO PROJEKTAS NUVEŠ 25 REPORTERIUS Į RYTŲ PARTNERYSTĖS VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMĄ

Kokia yra prekybos, energetikos ir pilietinių visuomenių santykių ateitis tarp ES ir strateginių partijų, tokių kaip Ukraina ar Rusija? Ar Lenkija taps didesne jėga, kreipiančia ES politiką jos šalių kaimynių link? Kaip ES gali duoti daugiau naudos Rytuose? 
Tokius globalius klausimus Europos kaimynystės žurnalizmo tinklas (EKŽT), kurį finansuoja ES, ketina pateikti debatams apie Rytų partnerystę, atveždamas 25 žinomus žurnalistus iš Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos ir Moldovos į rugsėjo 27-30 d. Varšuvoje vyksiantį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą.

EKŽT yra Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės (EKPP) Regioninės informavimo ir komunikacijos programos, kuri siekia didinti visuomenės žinias ir supratimą apie ES ir jos santykius EKPP erdvėje per paramą žurnalistams ir žiniasklaidos priemonėms,  dalis.

Šaltinis: EKPP Info

2011-09-15 GRUPĖ TERORO IŠPUOLIO MINSKE METU NUKENTĖJUSIŲ BALTARUSIŲ ATVYKO Į REABILITACIJĄ LIETUVOJE
Dešimt teroro išpuolio Minsko metro metu nukentėjusių Baltarusijos piliečių rugsėjo 15 dieną atvyko į reabilitaciją Palangoje ir Abromiškėse. Vyriausybė tam tikslui skyrė 50 tūkst. litų.
Baltarusių reabilitacijos programą Lietuvoje derino Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija kartu su ambasada Minske. Bendradarbiaujant su Baltarusijos institucijomis suformuota 10 nukentėjusių asmenų grupė. Atsižvelgus į patirtus sužeidimus, 6 pacientai keliaus į Baltijos reabilitacijos centrą Palangoje, 4 - į Abromiškių reabilitacijos ligoninę Elektrėnų savivaldybėje. Reabilitacijos kursas truks 24 dienas.
Šių metų balandžio 11 dienos vakare vienoje iš Minsko centre esančių metro stočių įvykdytas teroro išpuolis, kurio metu žuvo ar nuo patirtų sužalojimų mirė 15 žmonių, dar keli šimtai buvo sužeisti.

2011-09-15 BALTARUSIJOS PASIENIO PATIKROS PUNKTŲ REKONSTRUKCIJA NESUTRUKDYS TRANSPORTO SRAUTUI

Šiuo metu rekonstruojami Baltarusijos pasienio punktai "Privalka" (su Lietuva ties Druskininkais) ir “Grigorovščina" (su Latvija). Transporto eismas dėl rekonstrukcijos darbų nėra sutrikęs. 

Iki rekonstrukcijos "Privalkos" punktas aptarnauja iki 800 automobilių per dieną. Po darbų, kuriuos baigti numatoma 2012 m., šio pasienio punkto pajėgumas padidės iki 1500 automobilių per dieną.
Šaltinis: BELTA

2011-09-14 LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ NUTARĖ NEIMTI MOKESČIO UŽ NACIONALINES VIZAS BALTARUSIJOS PILIEČIAMS

2011-09-14 d. Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo pritarė siūlymui neimti konsulinio mokesčio už prašymų išduoti nacionalines vizas Baltarusijos piliečiams nagrinėjimą.

Nacionalinė viza, dar vadinama D kategorijos viza, suteikia teisę užsieniečiui atvykti į Lietuvą ir būti joje ilgiau kaip tris mėnesius. Iki šiol tokios vizos kaina Baltarusijos piliečiams buvo 207 litai arba 60 eurų.
Konsulinio mokesčio atsisakymu siekiama sudaryti galimybes Baltarusijos piliečiams lengviau keliauti, taip pat paskatinti demokratėjimo procesus Baltarusijoje bei stiprinti šios šalies pilietinę visuomenę.
Galimybė atsisakyti konsulinio mokesčio už nacionalines vizas atsirado po to, kai Seimas šių metų birželio 20 d. priėmė Konsulinio mokesčio įstatymo pataisas, suteikiančias Vyriausybei teisę neimti konsulinio mokesčio už prašymų išduoti vizas nagrinėjimą, kai tai būtina įgyvendinant Lietuvos Seimo priimtuose teisės aktuose numatytus užsienio politikos ar nacionalinio saugumo tikslus.

2011-09-13 LIETUVOJE VYKS BALTARUSIŲ KULTŪROS DIENOS

Rugsėjį Lietuvoje prasidės Baltarusių kultūros dienų maratonas. Jis tęsis nuo rugsėjo 26 d. iki spalio 29 d.

Baltarusių dienų Lietuvoje programoje išvysime Baltarusijos teatrų pasirodymus, Baltarusiškos dainos festivalį, Baltarusijos filmų dienas. Vilniuje tradiciškai koncertuos Baltarusijos valstybinis akademinis simfoninis orkestras, diriguojamas Aleksandro Anisimovo. Šis koncertas bus atidarys Baltarusių kultūros dienas. Renginių ciklos uždarymui parinktas baletas "Spartakas", kurį atliks Baltarusijos didžiojo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro trupė. 

Spalio 1 d. Klaipėdoje įvyks 16-asis Baltarusiškos dainos festivalis. Spalio 25 d. bus rodomas filmas "Bresto tvirtovė".
Šaltinis: BELTA

2011-09-09 ES MERAI IR REGIONŲ POLITIKAI PRADEDA DIALOGĄ SU RYTŲ PARTNERIAIS

Rugsėjo 8 d. Poznanėje (Lenkija) buvo atidaryta Rytų partnerystės regionų ir vietos valdžios konceferencija (CORLEAP). Šią naują bendradarbiavimo platformą sukūrė ES Regionų komitetas. Ji jungia 36 merus ir regionų politikus iš ES šalių ir Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos bei Ukrainos. Konferencijos tikslas – skatinti bendradarbiavimą per sieną ir sudaryti sąlygas regionų ir vietos valdžios atstovams dalyvauti ES Rytų partnerystėje.

CORLEAP'ą sudaro 18 Rytų partnerių ir 18 ES atstovų. Kiekviena Rytų partnerė turi 3 atstovus. Baltarusijai atstovauja Minsko srities deputatų tarybos pirmininkė Svetlana Gerasimovič, Vitebsko srities deputatų tarybos vicepirmininkė Elena Podoliak ir Bresto srities deputatų tarybos vicepirmininkas Michail Kuiš. ES atstovų vietos CORLEAP'e paskirstytos remiantis proporciniu atstovavimu ES Regionų komitete. Gediminas Paviržis atstovauja Vilniaus rajono savivaldybei.
Naujoji partnerystė siekia skatinti demokratiją ir geros valdžios principus, didinti energetinį saugumą ir gerinti aplinkosaugą, skatinti bendradarbiavimą tarp žmonių ir remti ekonominę ir socialinę plėtrą.
Šaltinis: ENPI Info

2011-09-08 LATVIJA-LIETUVA: PASIEKIMAI

Rugsėjo 22 d., kai švenčiama baltų vienybės diena, Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa kviečia visus į savo metinį renginį "Latvija-Lietuva: PASIEKIMAI". Daugelyje programos teritorijos vietų vyks atvirų durų dienos, o Rokiškyje šurmuliuos projektų mugė.

"Ateikite ir pasižiūrėkite, kas vyksta jūsų kaimynystėje, ko pasiekė bendradarbiaudami lietuviai ir latviai. Pasidalykite patirtimi ir pasisemkite naujų idėjų!" – kviečia organizatoriai.


RENGINYS ATVIRAS VISIEMS!

Šaltinis: LATLIT Programa


Paskutinis atnaujinimas: 2011-11-03 15:05:30
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 517
Iš viso apsilankė: 1706746