SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start
2011-08-19 LAIKINAI NEVEIKIA MEDININKŲ PASIENIO KONTROLĖS PUNKTAS

Pasienio kontrolės punktų direkcija prie Susisiekimo ministerijos informuoja, kad nuo 2011-08-16 7 valandos iki 2011-08-23 7 valandos transporto priemonių eismas per tarptautinį Medininkų PKP bus laikinai sustabdytas.
 
Medininkų pasienio kontrolės punkto darbo laikino nutraukimo laikotarpiu numatoma uždaryti visų krovinių, autobusų, reguliarių maršrutinių autobusų ir lengvųjų transporto priemonių eismą, išskyrus diplomatinį transportą. Transporto priemonių judėjimo srautai bus nukreipti per šalia esančius Lavoriškių bei Šalčininkų pasienio kontrolės punktus.


2011-08-18 LIETUVA IR LATVIJA NORI KARTU ORGANIZUOTI EUROPOS ČEMPIONATĄ

Kaip praneša Latvijos krepšinio sąjunga, Latvijos ir Lietuvos krepšinio federacijos nori kartu organizuoti Europos vyrų iki 20 metų (U-20) krepšinio čempionatą 2012-ais metais. Pirmojo ir antrojo turo rungtynės vyktų Liepojoje ir Klaipėdoje, o finalinis etapas persikeltų į Kauną.

Šis projektas yra Lietuvos krepšinio federacijos ir Latvijos krepšinio sąjungos pirmasis bendradarbiavimo etapas, siekiant kartu surengti 2017 m. Europos arba 2018 m. Pasaulio vyrų krepšinio čempionatą.


2011-08-10    LATVIJA IR BALTARUSIJA PERIMA IŠ LIETUVOS GATVĖS MUZIKOS ESTAFETĘ

Tradicinė “Gatvės muzikos diena” iš Lietuvos keliasi į Latviją ir Baltarusiją. Festivalio sumanytojas Andrius Mamontovas padėjo Rygos ir Minsko gatvės muzikos dienos organizatoriams paversti šią idėją realybe šiose sostinėse.
 
Pirmasis gatvės muzikos festivalis Rygoje įvyks rugpjūčio 20 d., o Minske – rugsėjo 10 d. (dalyvių registracija tęsiasi iki rugpjūčio 15 d.).

2011-08-02  LIETUVA IR BALTARUSIJA KARTU KOVOJA SU PASIUTLIGE
 
Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje šių metų liepos 29 dieną pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas su Baltarusijos Respublikos žemės ūkio ir maisto ministerija dėl laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos Baltarusijos teritorijoje.

Šio susitarimo pagrindu bus skirtas dalinis finansavimas iš Europos Sąjungos laukinių gyvūnų pasiutligės likvidavimo programai įgyvendinti Baltarusijos ir Lietuvos pasienio teritorijoje. Jaukai su vakcina nuo pasiutligės bus mėtomi 50 km atstumu nuo Lietuvos – Baltarusijos sienos, iš viso 33 000 km2 plote.

„Džiaugiamės tarpusavio supratimu ir glaudžiu bendradarbiavimu su kolegomis iš kaimyninės šalies. Toks susitarimas padės dar efektyviau kovoti su šia ne tik gyvūnams, bet ir žmonėms pavojinga liga. Lietuvoje pasiutligės likvidavimo programa sėkmingai vykdoma nuo 2006 m. Iš mūsų šalies ši liga traukiasi džiuginančiais tempais. Didžiausią rūpestį kelia ir dažniausiai laukinių gyvūnų pasiutligės atvejai nustatomi mūsų šalies pasienio su Rusijos Federacija ir Baltarusija regionuose. Į pasiutligės programos vykdymą įsijungus kolegoms iš Baltarusijos, galima bus tikėtis dar geresnių rezultatų“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius J.Milius.
 

2011-08-01 ES DONORŲ ATLASAS: LIETUVA ŽENGIA 23-IA TARP ES VALSTYBIŲ
Remiantis ką tik Europos Komisijos Plėtros ir bendradarbiavimo generalinio direktorato (DG Europeaid) pristatytu "ES donorų atlasu", Lietuva užima 23-ią vietą iš 27-ių ES valstybių narių pagal besivystančioms šalims suteiktą paramą. Mūsų šalis lenkia Latviją, Estiją, Bulgariją ir Maltą. 
 
"ES donorų atlasas" yra interaktyvus interneto įrankis, parodantis, kaip ES ir kiekviena šalis narė remia plėtrą visame pasaulyje. Lietuva 2009 m., kaip donorė, skyrė 30 mln. eurų (apie 103 mln. litų). Tai sudarė 0,11 proc. nuo šalies Bendrųjų nacionalinių pajamų (BNP). Pagal 2005 m. priimtą "Europos konsensusą dėl plėtros" Lietuva yra įsipareigojusi iki 2015 m. padidinti savo donorystės mastą iki 0,33 proc. nuo BNP.  

ES donorų atlase informaciją galima nagrinėti pagal šalį donorę, veiklos sritis, regionus arba šalis paramos gavėjas. Čia lengvai prieinami statistiniai duomenys, kurių daugumos šaltiniai: Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (OECD) Paramos plėtrai komitetas ir Pasaulio banko plėtros indikatoriai.   
 
ES donorų atlasu siekiama geografiškai pateikti išsamią informaciją apie ES donorų veiklą, palengvinti jos planavimą ir programavimą, o taip pat paremti šalių partnerių pastangas ugdyti plėtros pajėgumus. Pateikdamas lengvai prieinamus ir suprantamus duomenis plačiajai visuomenei, atlasas turėtų padidinti ir Oficialios plėtros paramos (ODA) skaidrumą. 

Išsamesnė informacija: NUODORA


Paskutinis atnaujinimas: 2011-09-13 10:56:33
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 850
Iš viso apsilankė: 1706746