SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start

Virtuali praeitis yra muziejų ateities pagrindas

Trumpas pavadinimas: Virtualus muziejus


PROGRAMOS "NOVATORIŠKIAUSIO PROJEKTO" NOMINACIJOS LAIMĖTOJAS

PRIORITETAS 1: TVARIOS EKONOMINĖS IR SOCIALINĖS PLĖTROS SKATINIMAS
Priemonė 1.4: kultūrinio ir istorinio paveldo apsauga bei rėmimas, turizmo abipus sienos skatinimas

Paramos gavėjas: Rezeknės aukštoji mokykla (Rezeknė, Latvija)
Partneriai: Gardino valstybinis istorijos ir archeologijos muziejus (Gardinas, Baltarusija), Kėdainių krašto muziejus (Kėdainiai, Lietuva), Rezeknės miesto savivaldybė (Rezeknė, Latvija)

PROBLEMA: Latgalės kultūros istorijos muziejus, Kėdainių krašto muziejus ir M. Bogdanovičiaus Gardino muziejus yra sukaupę turtingą regiono kultūrinį ir istorinį paveldą. Nors pasienio regionus vienija bendra istorija (12–15 a. Lietuvos didžiosios kunigaikštystės periodas, 16–18 a. Žečpospolita, 16 –20 a. Vitebsko gubernija) ir panašus kultūrinis palikimas, šis paveldas nėra žinomas plačiajai visuomenei. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę populiarinti sukauptą istorinę ir kultūrinę medžiagą tarp įvairaus amžiaus visuomenės grupių, taip pat ir jaunimo. Tikimasi, kad virtualaus muziejaus įkūrimas leis: 1) pritraukti jaunąją kartą ir supažindinti ją su istoriniu palikimu, taip skatinant susidomėjimą muziejų veikla ir stiprinant regioninį identitetą; 2) veiksmingai keisti ir atnaujinti nuolatines ekspozicijas; 3) pasitelkiant naujovišką koncepciją, bendrai pristatyti Gardino, Kėdainių ir Rezeknės palikimą.

TIKSLAS: Projektu siekiama vystyti virtualaus muziejaus idėją, sudarant galimybes platesniam visuomenės sluoksniui susipažinti su materialiu ir nematerialiu palikimu, ir skatinti muziejų mainus kultūrinėje srityje.

 

REZULTATAI IR PRODUKTAI: Partneriai sukūrė virtualų muziejų, pritraukė gausesnį būrį lankytojų, pakeitė tipinio muziejaus svečio sąvoką ir atskleidė trijų kaimyninių šalių kultūrinius ir istorinius ryšius. Buvo rekonstruotos kelios Rezeknės, Kėdainių ir Gardino muziejų ekspozicijos bei atnaujintos patalpos.

Ėmė veikti inovatyvi interneto svetainė www.futureofmuseums.eu. Sukurti 4 kompiuteriniai žaidimai, skirti sudominti jausnesniuosius muziejų lankytojus.

Buvo suorganizuoti edukaciniai seminarai ir mokslinė konferencija. Studentams ir mokslininkams sukurta galimybė naudotis Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos muziejų duomenų bazėmis.

Projekto numeris: LLB-2-269
Paramos sutarties numeris: 1VL-758
Visas biudžetas: 374 832,33 €
ES paramos suma: 337 349,09 €
Įgyvendinimo laikotarpis: 24 mėnesiai (2012.12-2014.11)
Kontaktai: Ilga Šuplinska
Rezeknės aukštoji mokykla, tel. +371 646 23709+371 646 23709, fax. +371 646 25901, e-mail ilga.suplinska@ru.lv

Paskutinis atnaujinimas: 2017-08-31 09:01:42
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 181
Iš viso apsilankė: 1706746