SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start

FITS – žmonių su regėjimo negalia socialinės atskirties mažinimo ir abipusio bendradarbiavimo skatinimo per sportą strategija
 
TRUMPAS PAVADINIMAS: FITS – atskirties mažinimas per sportą 


PRIORITETAS 1: TVARIOS EKONOMINĖS IR SOCIALINĖS PLĖTROS SKATINIMAS
Priemonė 1.5: socialinių ir kultūrinių tinklų kūrimas bei bendruomenių stiprinimas

Paramos gavėjas: Vilniaus aklųjų ir silpnaregių sporto klubas "Šaltinis" (Vilnius, Lietuva)
Partneriai: Baltarusijos silpnaregių asociacija (Minskas, Baltarusija)
Asocijuoti nariai: Lietuvos golbolo teisėjų asociacija (Vilnius, Lietuva), Vilniaus miesto A. Jonyno internatinės mokyklos sporto klubas „Šarūnas“ (Vilnius, Lietuva), Panevėžio aklųjų ir silpnaregių sporto klubas „Šviesa“ (Panevėžys, Lithuania), Kūno kultūros ir sporto federacija „BelTIZ“ (Minskas, Baltarusija), Baltarusijos Respublikos Parolimpinis komitetas (Minskas, Baltarusija)

PROBLEMA: Socialinės atskirties mažinimas yra reikšminga problema visame pasaulyje, kuri reikalauja milžiniškų finansinių ir žmogiškųjų išteklių. Socialinė žmonių su regėjimo negalia atskirtis yra bendra Lietuvos ir Baltarusijos problema. Svarbus šios problemos sprendimas yra aktyvus abiejų šalių bendradarbiavimas, sprendžiant atskirties problemą sporto pagalba. Lietuvos ir Baltarusijos nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas, organizuojant bendrus sporto renginius ir keičiantis gerąja patirtimi, mažins žmonių su specialiais poreikiais atskirtį ir skatins žmonių bendravimą ir bendradarbiavimą.

TIKSLAS: Prisidėti prie žmonių su regėjimo negalia socialinės atskirties mažinimo, skatinant jų abipusį bendradarbiavimą per sportą Programos regionuose Lietuvoje ir Baltarusijoje, didinti visuomenės supratimą apie silpnaregių ir aklųjų problemas.


 

REZULTATAI IR PRODUKTAI: Lietuvos ir Baltarusijos neįgaliųjų organizacijos apsikeitė patirtimi ir treniruočių metodais golbole (aklųjų riedulyje), plaukime, šachmatuose ir kitose sporto šakose.

Buvo renovuotos ir pilnai pritaikytos aklųjų ir silpnaregių reikmėms 2 sporto salės Vilniuje ir Minske. Atnaujintas akliesiems ir silpnaregiams skirtas baseinas Vilniuje.

Vilniuje buvo surengtos aklųjų ir silpnaregių sporto žaidynės. Lietuvoje ir Baltarusijoje įvyko sporto stovyklos.

Buvo sukurta projekto interneto svetainė www.saltinis.org lietuvių, rusų ir anglų kalbomis, siekiant nuolat informuoti visuomenę apie aklųjų ir silpnaregių sportą.
 
Projekto numeris: LLB-2-163
Paramos sutarties numeris: 1VL-1009
Visas biudžetas: 215 260,90 euro
ES paramos suma: 193 730,90 euro
Įgyvendinimo laikotarpis: 18 mėnesių (2012.12-2014.06)
Kontaktai: Raimundas Šimkus
Labdarių g. 7/11 - 27, LT-01120, Vilnius
+370 675 40313, faks: +370 5 2625090; el. paštas: saltinis@lass.lt

Paskutinis atnaujinimas: 2017-08-30 15:04:39
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 538
Iš viso apsilankė: 1706746