SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start

Kaimynų bendradarbiavimo ir kultūrinės įvairovės skatinimas tarp Druskininkų ir Gardino kūrėjų bendruomenių


PROGRAMOS "GERIAUSIO KULTŪROS PROJEKTO" NOMINACIJOS LAIMĖTOJAS


 
PRIORITETAS 1: TVARIOS EKONOMINĖS IR SOCIALINĖS PLĖTROS SKATINIMAS
 
Priemonė 1.5: socialinių ir kultūrinių tinklų kūrimas bei bendruomenių stiprinimas
 
Paramos gavėjas: Druskininkų kultūros centras (Druskininkai, Lietuva)
 
Partneriai: Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokykla (Druskininkai, Lietuva), Gardino miesto vykdomojo komiteto ideologinio darbo, kultūros ir jaunimo reikalų departamentas (Gardinas, Baltarusija), Druskininkų miesto muziejus (Druskininkai, Lietuva)

PROBLEMA: nors pasienio regione gausu visuomeninio ir ekonominio bendradarbiavimo iniciatyvų,  Lietuva ir Baltarusija susiduria su visa eile politinių ir ekonominių kliūčių, trukdančių kultūriniam bendradarbiavimui: vizų režimas, menkas neformaliojo ugdymo institucijų, kultūros organizacijų ir meno kolektyvų finansavimas, politinės valios stoka kurti kultūrinius tinklus.

TIKSLAS: projekto tikslas – remti Druskininkų ir Gardino bendruomenių iniciatyvas, kurti ilgalaikius kultūrinius santykius tarp Lietuvos ir Baltarusijos žmonių ir institucijų, sukuriant įvairius tvaraus bendradarbiavimo tinklus ir organizuojant bendrus renginius.
 


 
REZULTATAI IR PRODUKTAI:

Projekto partneriai skatino miesto bendruomenių narių įsitraukimą į tarptautines kultūrines veiklas. Druskininkuose įvyko Baltarusių kultūros dienos, kuriose dalyvavo virš 200 atlikėjų iš Gardino. Bendrą plenerą surengė Lietuvos ir Baltarusijos medžio drožėjai. 9 skulptūros, išdrožtos plenero metu, buvo pastatytos Druskininkų savivaldybės Latežerio ir Viečiūnų gyvenviečių aikštėse.

Viečiūnuose buvo įrengtos amatininkų dirbtuvės. Dirbtuvėse vyks šviečiamosios programos, parodos ir mugės. Druskininkų kultūros centre duris atvėrė vaizdo meno studija, kur vyksta fotografijos, video meno, multimedijų ir audio-video produkcijos pamokos. Druskininkų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokykla atnaujino savo animacijos, muzikos kūrimo ir kompiuterinės grafikos klasių įrangą. Tai sudarė galimybes mokyklai pasiūlyti mokiniams šiuolaikines meno pamokas. 2012 m. šias pamokas lankė virš 100 vaikų. Menu besidomintys vaikai iš Druskininkų ir Gardino dalyvavo kūrybinėje vasaros stovykloje Druskininkuose.

Druskininkų miesto muziejus, bendradarbiaudamas su Nacionaliniu istorijos archyvu Gardine, surinko vertingos informacijos apie Druskininkų mineralinių vandenų kurorto įkūrimą. Druskininkiečiai ir miesto svečiai galėjo grožėtis Baltarusijos grafikos virtuozo Jurijaus Jakovenko darbų paroda Druskininkų savivaldybės bibliotekoje. Gardino kultūros institucijos irgi įsigijo šiuolaikinės įrangos ir muzikos instrumentų. Druskininkų atlikėjų koncertą Gardine stebėjo virš 2000 žiūrovų. Dvišalis medžio drožėjų pleneras buvo surengtas ir Gardine.
 
Išsamiau: NUORODA
 
Projekto numeris:LLB-1-104
Paramos sutarties numeris:1VL-1049
Visas biudžetas:147 766 eurai (510 206 litai)
ES paramos suma:132 989 eurai (459 184 litai)
Įgyvendinimo laikotarpis:12 mėnesių (2011.10-2012.10)
Kontaktai:Artūras Skausmenis
Vilniaus al. 24, Druskininkai, Lietuva
+37031353122+37031353122;
arturas.skausmenis@gmail.com

Paskutinis atnaujinimas: 2017-08-30 13:59:36
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 394
Iš viso apsilankė: 1706746