SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start
2011-07-26 LIETUVOS URM SIŪLO PANAIKINTI VIZOS MOKESTĮ BALTARUSIAMS

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pasiūlė Vyriausybei panaikinti mokestį už nacionalines vizas Baltarusijos piliečiams. Šiuo metu viza kainuoja 60 eurų (207 litus).
 
Galimybė išdavinėti vizas nemokamai atsirado, kai praėjusį mėnesį Seimas priėmė Konsulinio mokesčio įstatymo pataisas, leidžiančias Vyriausybei sumažinti mokestį už vizas arba visai jo atsisakyti ne tik pariteto pagrindu, bet ir kai tai būtina siekiant užsienio politikos arba nacionalinio saugumo tikslų.
 
URM pateiktame pasiūlyme siūloma neimti mokesčio už ilgalaikes nacionalines D kategorijos vizas. Jos išduodamos, kai asmuo ketina Lietuvoje praleisti virš trijų mėnesių per pusmetį. Ši viza suteikia galimybę ribotą laiką lankytis ir kitose Šengeno erdvės valstybėse. 
 
Mokesčių už tokio tipo vizas jau atsisakė Lietuvos kaimynės: Latvija ir Lenkija.
 
Šaltinis: Lithuania.by

2011-07-25 BALTARUSIJA DOMĖSIS LIETUVIŲ PATIRTIMI LOGISTIKOS SISTEMŲ PLĖTROS SRITYJE
 
Rugpjūtį į Lietuvą ketina atvykti baltarusių delegacija, kuri sieks susipažinti su Lietuvos logistikos centrų darbu, valdžios ir verslo bendradarbiavimu, muitų teisine baze ir politika. Delegaciją sudarys įmonių, ketinančių steigti logistikos centrus Baltarusijoje, atstovai. Pagal logistikos centrų programą, Baltarusijoje numatoma įsteigti 50 logistikos centrų. 4 jau veikia.  
 
Lietuvių investuotojai taip pat domisi galimybėmis plėtoti logistikos centrų verslą Baltarusijoje. „Vingės terminalas“ ir JSC „Alvora“ jau stato modernų transporto ir logistikos centrą „JV „BelVingesLogistic“ Voložino rajone.
 
Šaltinis: BELTA

2011-07-21 LATVIJA-LIETUVA: MISIJA – KURTI
 
Rugsėjo 15-25 d. Daugpilyje įvyks tarptautinis pleneras "Markas Rotko 2011". Šis renginys yra Europos regioninės plėtros fondo finansuojamos Latvijos ir Lietuvos Europos teritorinio tikslo bendradarbiavimo per sieną programos projekto "Misija – kurti" dalis. Projektą įgyvendina Daugpilio miesto savivaldybės administracija ir Utenos muziejus.
 
Markas Rotko (Marcus Rothkowitz, gyv. 1903-1970), buvo garsus pasaulyje dailininkas, gimęs Daugpilyje. Į plenerą dailininko gimtajame mieste atvyks menininkai iš 12-os šalių.
 
Šiuo metu Daugpilio tvirtovėje įgyvendinamas ir kitas projektas – kuriamas Marko Rotko meno centras. Rugsėjo plenero darbai taps šio meno centro ekspozicijos dalimi.
 
 

2011-07-19 LIETUVIAI IR LATVIAI SUJUNGĖ PAJĖGAS GARBINDAMI VYŠNIAS

Liepos 14-17 d. įvyko tradicinis Žagarės vyšnių festivalis. 2011 m. festivalio tema – „Sveikas, broli“, kuri pasirinkta ne šiaip sau – šis festivalis pirmą kartą organizuotas su kaimynine Latvija.

Šventės metu žiūrovus linksmino Lietuvos ir Latvijos žvaigždės ir trupės, tarp jų – Laima Vaikulė ir Rygos cirkas. Taip pat buvo surengta tradicinė vyšnių mugė.
Kasmet sutraukiantis tūkstančius svečių iš pačių įvairiausių Lietuvos kampelių bei užsienio šalių 2010 m. Žagarės vyšnių festivalis tapo Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos organizuoto konkurso „Sėkmingiausias 2010 m. nekomercinis turizmo rinkodaros projektas“ I vietos laimėtoju.

2011-07-15 JAUNUOLIS IŠ DAUGPILIO – LIETUVOS ČEMPIONAS


Liepos 13-14 d. Marijampolėje įvyko tradicinės tarptautinės Sūduvos taurės lengvosios atletikos varžybos. Jose dalyvavo 300 atletų iš penkių šalių: Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Rusijos.

Varžybų metu vyko ir atviras Lietuvos 10 000 m ir 5 000 m bėgimo čempionatas.

5 000 m bėgimo vyrų čempionu tapo Latvijos atstovas iš Daugpilio Andrejs Domanins. 

Šaltinis: GOROD.LV

2011-07-15 LIETUVA TIKISI ES PARAMOS GREITAJAM TRAUKINIUI VILNIUS-MINSKAS
 
Liepos 15 d. Vilniuje lankysis Europos Komisijos viceprezidentas bei komisaras transporto klausimams Siimas Kallasas.
 
Jam susisiekimo ministras Eligijus Masiulis pristatys Lietuvos pažangą bei planus įgyvendinant svarbiausius transporto projektus. Ministras E. Masiulis su S. Kallasu aptars ir šiuo metu planuojamą Europos Sąjungos paramos paketą 2014–2020 metams.
 
Lietuva suinteresuota, kad ES finansuotų greitojo traukinio tarp Vilniaus ir Minsko atsiradimą.
 
 

2011-07-15    LIETUVA PRIIMS 15 BALTARUSIŲ, NUKENTĖJUSIŲ NUO SPROGIMO MINSKO METRO
 
Rudenį Lietuva planuoja priimti 15 per sprogimą Minsko metro nukentėjusių Baltarusijos piliečių ir apmokėti jų reabilitacijos išlaidas. Ministrų kabinetas trečiadienį skyrė iš Vyriausybės iš rezervo fondo 50 tūkst. litų Baltarusijos piliečių reabilitacijai.
 
Vyriausybės nutarimą rengusios Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) teigimu, medicininių reabilitacijos paslaugų reikia 15 Baltarusijos piliečių, iš kurių du yra nepilnamečiai.
 
Šiuos per sprogimą nukentėjusius asmenis Lietuva pasirengusi priimti ne anksčiau kaip rugsėjo mėnesį. Jų reabilitacija truktų 24 dienas.
Lietuva dar balandį pasiūlė suteikti reabilitacijos paslaugas per sprogimą Minske nukentėjusiems baltarusiams. Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys paskambino kolegai Vasilijui Žarko į Baltarusiją ir pasiūlė nemokamą pagalbą.
Specialios reabilitacijos paslaugas galvojama teikti Druskininkuose ir Palangoje.
 
Šaltinis: BNS (LALIB turi raštišką BNS leidimą platinti šią informaciją) 
 

2011-07-12 BALTARUSIJOS SPORTO IR TURIZMO MINISTERIJA PATEIKĖ PASIŪLYMĄ DĖL VIZŲ REŽIMO SUPAPRASTINIMO

Baltarusijos sporto ir turizmo ministerija pateikė šios šalies Ministrų tarybai pasiūlymus, kaip supaprastinti reikalavimus Baltarusijos turistinėms vizoms.

Siūloma mažinti vizų kainas, atsisakyti papildomų mokesčių, o ateityje iš viso panaikinti konsulinius mokesčius.

Dar balandžio pradžioje Baltarusijos vyriausybė paskelbė planus palengvinti reikalavimus vizai gauti užsienio svečiams, atvykstantiems į šalį, kaip turistai. Vizų režimas turėtų būti supaprastintas šalių, kurių gyventojai sudaro didžiausius turistų srautus į Baltarusiją, piliečiams.
 
Sporto ir turizmo ministerija numato, kad konsulinių mokesčių atsisakymo nuostolius kompensuos išaugęs prekių ir paslaugų pirkimas Baltarusijoje. Taip pat bus sukurtos naujos darbo vietos, kas generuos daugiau pajamų į biudžetą.

Šaltinis: BELTA


Paskutinis atnaujinimas: 2011-09-13 10:58:16
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 647
Iš viso apsilankė: 1706746