SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start
LIETUVOJE ĮVYKO 7-ASIS LIETUVOS IR BALTARUSIJOS EKONOMIKOS FORUMAS
 
Gegužės 12 d. Druskininkuose prasidėjo 7-asis Lietuvos ir Baltarusijos ekonomikos forumas. Jame diskutuoja apie bendradarbiavimo perspektyvas investicijų, tranzito, energijos, inžinerijos, bio-energijos, logistikos ir kitose srityse.

Lietuva siekia tapti pagrindiniu transporto, komunikacijos ir logistikos paslaugų tiekėju Baltarusijai Baltijos jūros regione. Ji turi visą tam reikalingą infrastruktūrą ir pajėgumus bei gali perduoti Baltarusijai vertingą patirtį informacinių technologijų ir informacinės visuomenės plėtros srityse.

Forume dalyvauja ministerijų atstovai ir didžiųjų įmonių vadovai iš abiejų šalių.
 
Daugiau informacijos: BELTA

LIETUVA IR BALTARUSIJA NORI KARTU RENGTI EUROPOS ČEMPIONATĄ
 
2011 m. gegužės 12 d. Lietuvos krepšinio federacija pranešė, kad Lietuva ir Baltarusija pateikė bendrą paraišką Tarptautinės krepšinio federacijos Europos padaliniui („FIBA Europe“) 2015 metais kartu surengti Senojo žemyno moterų krepšinio pirmenybes.
 

SUPAPRASTINTAS SIENOS SU BALTARUSIJA KIRTIMAS
 
2011 m. balandžio 20 d. Vyriausybė posėdyje nutarė kreiptis į Prezidentę su prašymu pateikti Seimui ratifikuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Baltarusijos Respublikos Vyriausybės susitarimą dėl Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos pasienio gyventojų kelionių tvarkos, pasirašytą 2010 m. spalio 20 d. Minske.

Susitarimas leis tam tikroms pasienio gyventojų grupėms kirsti valstybės sieną be vizų ir su specialiais vietinio eismo leidimais būti kitos valstybės 50 km. pločio pasienio teritorijoje iki 90 dienų per pusę metų.

Iki penkerių metų galiosiantys vietinio eismo leidimai bus išduodami nuolatiniams pasienio teritorijų gyventojams, kurie dėl giminystės ryšių, pagrįstų ekonominių, prekybinių, kultūrinių ir kitų svarbių priežasčių planuoja lankytis kitos valstybės pasienio teritorijoje. Leidimai nesuteiks teisės dirbti. Numatomas vietinio eismo leidimo išdavimo mokestis – 20 eurų.

Įsigaliojus šiai sutarčiai nebus panaikinta pasienio ir muitinės kontrolė, sienos saugumo lygis nepakis. Tikimasi, kad šis susitarimas sudarys palankesnes sąlygas pasienio gyventojų tarpusavio ryšiams palaikyti, suintensyvins prekybinius, kultūrinius ir turistinius mainus, Lietuvos ir Baltarusijos regionų bendradarbiavimą, paskatins Baltarusijos suartėjimą su Europos Sąjunga.


Paskutinis atnaujinimas: 2011-09-13 11:02:17
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 665
Iš viso apsilankė: 1706746