SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start
Gegužės 5 d. Vilniuje įvyko golbolo (aklųjų riedulio) turnyras, skirtas Europos dienai. Į sporto aikštelę žengė Vidaus reikalų ministerijos, sporto žurnalistų, žurnalistikos studentų ir Kaimynystės komandos. Renginį organizavo Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programa, pristatydama bendrą Lietuvos ir Baltarusijos aklųjų ir silpnaregių projektą.
 

 
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija yra atsakinga už šios programos įgyvendinimą Lietuvoje, Latvijoje ir Baltarusijoje. Atidarydamas turnyrą, VRM Regioninės politikos departamento direktorius Arūnas Plikšnys pasidžiaugė, kad lietuviai, latviai ir baltarusiai sėkmingai įgyvendina bendrus projektus, tarp kurių yra nemažai sporto ir visuomenės sveikatinimo veiklų. Štai Vilniaus aklųjų ir silpnaregių sporto klubas "Šaltinis" bei Baltarusijos silpnaregių asociacija už programos lėšas 2013 m. suorganizavo bendras sporto žaidynes.

Pažiūrėję parodomąsias parolimpinių vicečempionų, Lietuvos golbolininkų, rungtynes, Europos dienos turnyro pusfinalyje susirungė Vidaus reikalų ministerijos atstovai ir sporto žurnalistai (R. Buršteinas, R. Trakys ir V. Bilevičius). Po įtemptos kovos pergalę rezultatu 7:6 šventė pastarieji. Kitame pusfinalyje K. Simonavičiaus ir Vilniaus universitetų žurnalistikos studentų rinktinė (M. Frantovskij, S. Dabužinskaitė ir L. Tubys) 5:1 įveikė Kaimynystės komandą, kuriai atstovavo Vidaus reikalų ministerijos įsteigto Jungtinio techninio sekretoriato darbuotojai iš Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos bei Baltarusijos nacionalinės televizijos žurnalistė A. Radkevič.

Finale jaunieji žurnalistai nepaliko vilčių sporto žurnalistikos vilkams – 8:1.

Po turnyro trijų šalių žurnalistai ir studentai keliavo į Latviją, kur varžėsi krepšinio ir šiaurietiško vaikščiojimo rungtyse. Dalyviai buvo vaišinami latvių kulinarinio paveldo patiekalais, patys kepė duoną, tęsdami pažintį su bendrais lietuvių, latvių ir baltarusių projektais. Zarasuose apžiūrėjo paplūdimį prie Zarasaičio ežero, įrenginėjamą pagal trišalį turistinį projektą „Bella Dvina 2“.


Pagal Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programą įgyvendinami 57 bendri lietuvių, latvių ir baltarusių projektai. Jiems paskirta virš 37 mln. eurų (virš 127 mln. litų) Europos Sąjungos paramos lėšų. Bendrus projektus įgyvendina 224 organizacijos (74 iš Lietuvos, 54 iš Latvijos ir 96 iš Baltarusijos).

Planuojama, kad projektų metu trijose šalyse bus pastatyta arba renovuota per 50 pastatų ir sukurta iki 100 lauko infrastruktūros objektų. Partneriai surengs 20 tarptautinių festivalių ir tiek pat konferencijų. Bus sukurta 10 bendradarbiavimo tinklų. Gelbėjimo, muitinės, sveikatos apsaugos tarnybos ir kitos organizacijos įsigis 40 brangios šiuolaikinės technikos ir įrangos komplektų.
Paskutinis atnaujinimas: 2014-05-12 15:45:24
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 494
Iš viso apsilankė: 1706746