SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start
Sign in
Naujienos
2013-06-03  EUROPOS BENDRADARBIAVIMO DIENA. DALYVAUK TARPTAUTINIAME TRUMPAMETRAŽIŲ FILMŲ KONKURSE

Ar tu gali iš ES finansuojamo projekto išspausti meną? Ar pajėgtum sukurti iki 10 minučių trukmės meninį filmuką, susijusį su Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ar Baltarusijos organizacijų bendrai vykdomu projektu?

Jei nori tokio iššūkio, vasarą dalyvauk tarptautiniame trumpametražių filmų konkurse „Be part of it (European Cooperation)“!


Tai konkursas, skirtas šiemet jau antrą kartą minimai Europos bendradarbiavimo dienai. Jos metu europiečiams pristatomos Europos bendradarbiavimo programos. Tai Europos Sąjungos finansuojamos programos, kuriose bendrus projektus įgyvendina kaimyninių šalių organizacijos. Bendrai valomos sienas kertančios upės, vykdomos bendros gelbėjimo tarnybų operacijos pasienyje, tiesiami pasienio keliai ir dviračių takai, vyksta festivaliai ir kuriami tarptautiniai turizmo maršrutai.

Rugsėjo 21 d. Europos bendradarbiavimo diena bus švenčiama visoje Europoje. Pernai Senajame kontinente įvyko daugiau kaip 250 renginių. Lietuvoje buvo surengtos simbolinės latviško greitosios pagalbos automobilio RAF, lenkiško „Fiat 126 Maluch“, rusiškos „Volgos 21“, baltarusiško traktoriaus „Belarus“ ir lietuviško žemaituko lenktynės.

Informacija apie Lietuvoje įgyvendinamas Europos bendradarbiavimo programas: www.vilniusjts.eu, www.enpi-cbc.eu, www.lietuva-polska.eu. Apie Europos bendradarbiavimo dieną: www.ecday.eu.

Tarptautinį trumpametražių filmų konkursą „Be part of it (European Cooperation)“ organizuoja Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos įsteigta viešoji įstaiga Jungtinis techninis sekretoriatas (toliau – JTS) ir kino teatras „Pasaka“ (toliau – Kino pasaka).


Konkurso sąlygos:

 • Kviečiami dalyvauti filmų kūrėjai ir kino mėgėjai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Baltarusijos.
 • Kiekvieno konkursui pateikiamo filmuko trukmė turi būti iki 10 minučių.
  Raiška: 720p. Formatas: mpeg2 arba mp4. Kalba: lietuvių, latvių, lenkų, baltarusių, rusų ar anglų.
 • Norintieji dalyvauti konkurse, turi atsiųsti el. paštu: info@vilniusjts.eu  užpildytą dalyvio ANKETĄ, pateikdami trumpą informaciją apie dalyvius ir planuojamą kurti filmą.
 • Konkurso dalyviai filmavimui turės naudoti savo įrangą. Filmų montavimui, esant būtinybei, bus galima naudoti Kino pasakos techninę bazę.
 • Konkursui pateiktų filmų autoriai perleis demonstravimo teises organizatoriams. Sukurti filmai bus naudojami Europos bendradarbiavimo programų ir projektų tinklalapiuose, socialiniuose tinkluose, Youtube.
 • Filmų pateikimo terminas: 2013 m. rugsėjo 9 d. Filmus reikia pateikti per programas Wetransfer arba DropBox, atsiunčiant nuorodą į patalpintą filmą el. paštu: info@vilniusjts.eu. Filmų įrašus taip pat galima pristatyti į JTS (24 aukštas, Konstitucijos pr. 7, LT-09308 Vilnius).
 • Filmus vertins kompetentinga žiuri komisija, kurią sudarys kino, valdžios, spaudos atstovai.
 • Konkurso laureatai bus apdovanoti vertingais prizais ir atminimo dovanomis.

Reikalavimai filmui:

 • Filme turi būti pristatomi bent vieno Europos bendradarbiavimo programų projekto pasiekimai. Filme turi būti panaudoti tik vienos Europos bendradarbiavimo programos projektų pasiekimai (pvz., tik Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos). Kiekvienas konkurso dalyvis turės pasirinkti projektus iš organizatorių pateikto projektų sąrašo.
 • Filme turi būti pademonstruotas projektų įgyvendinimo poveikis pasienio regionams (parodyta, ką pasiekė kviekvienas partneris iš skirtingų šalių ir kaip siejasi jų pasiekimai).
 • Filme turi būti papasakota meninė istorija, pvz.:
  • kelionė (herojai keliauja ir patiria, kokie naudingi bendradarbiavimo projektų rezultatai (pvz., nutiestas naujas dviračių takas arba įvairiomis kalbomis aprašyti istoriniai paminklai);
  • detektyvas (herojai sprendžia detektyvinę mįslę, kurios galai veda į Lietuvai kaimynines šalis (pvz., mįslę padeda įminti miestuose įrengtos stebėjimo kameros);
  • meilė (pasakojama įsimylėjėlių iš Lietuvos ir Baltarusijos istorija, kurie susipažįsta dalyvaudami projekte „Meilės ir meno kryžkelė“);
  • bet kas geresnio, ką sugalvosi tu.

Atsakymai į visus klausimus: tel. +370 5 261 0477 arba el. paštu: info@vilniusjts.eu.

DALYVIO ANKETA

Mesk pirštinę sau ir įrodyk, kad bendradarbiavimas abipus sienos – tai menas!

Atgal Spausdinimo versija Archyvas
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 26
Iš viso apsilankė: 1706746