SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start
2011-06-30 ES ŽADA KAIMYNYSTĖS FINANSAVIMO PADIDĖJIMĄ 40 PROCENTŲ  IKI 16.1 MILIJARDŲ EURŲ 2014-2020 M.

Pagal Europos Komisijos Komunikatą dėl biudžeto naujajam 2014-2020 m. periodui, naujuoju Europos kaimynystės priemonės laikotarpiu šiai priemonei bus skirta 16,1 milijardo eurų. Jeigu ši nuostata bus priimta, Kaimynystės priemonės finansavimas naujuoju laikotarpiu padidės 40 procentų, lyginant su 2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonei skirtais 11,4 milijardo.

Daugiau informacijos: NUORODA

 
2011-06-28 d. SEIMAS RATIFIKAVO SUSITARIMĄ DĖL SUPAPRASTINTO SIENOS PERĖJIMO
 
Seimas ratifikavo Lietuvos ir Baltarusijos vyriausybių susitarimą dėl Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos pasienio gyventojų kelionių tvarkos, pasirašytą 2010 m. spalio 20 d. Minske.
 
Susitarimas leis abiejų valstybių pasienio teritorijoje gyvenantiems asmenims kirsti šių šalių valstybės sieną su specialiais vietinio eismo per sieną leidimais ir būti kitos valstybės pasienio ribotoje teritorijoje iki 90 dienų per pusę metų. Asmenys, prašantys išduoti leidimą, turės atitikti susitarime nustatytus reikalavimus. Tačiau, kaip anksčiau yra pabrėžęs užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, tai susitarimas ne dėl prekybos, o giminėms, bažnyčioms ir kapams lankyti. „Iki penkerių metų galiosiantys vietinio eismo leidimai būtų išduodami nuolatiniams pasienio teritorijų gyventojams, kurie dėl giminystės ryšių, pagrįstų ekonominių, prekybinių, kultūrinių ir kitų svarbių priežasčių planuoja lankytis kitos valstybės pasienio teritorijoje. Numatomas jų išdavimo mokestis – 20 eurų. Šie leidimai nesuteiks teisės dirbti“, – tvirtinama aiškinamajame rašte. Kaip teigė A. Ažubalis, iš didesnių miestelių ir miestų į sutartas teritorijas Lietuvos pusėje patenka Vilnius, Ignalina, Varėna, Druskininkai, Baltarusijos pusėje – Gardinas, Lyda, Ašmena.
Baltarusija susitarimą ratifikavo praėjusių metų gruodžio mėnesį, o Baltarusijos Prezidentas ratifikavimo įstatymą pasirašė šių metų sausio 10 d.
 
 

ARTIMIAUSIU METU BUS SIŪLOMA NUSTATYTI SIMBOLINĮ MOKESTĮ UŽ VIZAS BALTARUSIAMS
 
Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis žada artimiausiu metu siūlyti Vyriausybei nustatyti tik simbolinį mokestį už nacionalines Lietuvos vizas Baltarusijos piliečiams, kad jie tokia galimybe galėtų pasinaudoti dar šią vasarą. Šiuo metu Baltarusijos piliečiams už vizas tenka mokėti 60 eurų.

"Norėčiau, kad tai būtų labai simbolinis mokestis. Darysiu viską, kad sprendimas būtų priimtas kaip įmanoma greičiau. Norėčiau, kad dar vasaros metu Baltarusijos piliečiai galėtų pasinaudoti šia galimybe", - BNS pirmadienį sakė ministras. Tai ministras pareiškė praėjus kelioms valandoms po to, kai Seimas sudarė galimybes Vyriausybei lanksčiau nustatyti mokesčius už vizas. Anot Užsienio reikalų ministerijos, iniciatyvomis dėl vizų režimo eiliniams Baltarusijos piliečiams palengvinimo siekiama stiprinti pilietinę visuomenę šioje šalyje.

Konsulinio mokesčio įstatymas pirmadienį papildytas nuostata, kad Vyriausybė gali sumažinti mokestį už vizas arba jo visai neimti ne tik pariteto pagrindais, bet ir kai tai būtina įgyvendinant užsienio politikos ar nacionalinio saugumo tikslus. Iki šiol pagal galiojusius įstatymus Lietuvos Vyriausybė 60 eurų konsulinį mokestį už nacionalines vizas galėjo panaikinti tik jeigu tokių pat priemonių imtųsi Baltarusija. Vis dėlto A.Ažubalis pirmadienį sakė tikįs, kad Baltarusija Lietuvai atsakys tuo pačiu ir sumažins vizų kainą lietuviams.

"Tikiuosi, kad Baltarusija pasielgs analogiškai ir Lietuvos piliečių atžvilgiu", - BNS sakė ministras. Šiuo atveju kalbama apie galimybę neimti mokesčio už ilgalaikes nacionalines vizas, dar vadinamas D kategorijos vizomis. Jos išduodamos, jei asmuo šalyje nori būti ilgiau nei tris mėnesius per pusę metų. Turint tokią vizą, ribotą laiką galima lankytis ir kitose Šengeno erdvės šalyse. Šiuo metu tokia viza kainuoja 60 eurų. Mokesčių už nacionalines vizas Baltarusijai atsisakė Lenkija ir Latvija. Tokiomis priemonėmis siekiama paskatinti demokratėjimo procesus Baltarusijoje, sudarant galimybę jos gyventojams lengviau keliauti. Dėl mokesčio už populiariausias Šengeno vizas būtinas visos Europos Sąjungos (ES) sprendimas.
 

MINSKE – NAUJOSIOS FOTOGRAFIJOS APIE VILNIŲ PARODA
 
Birželio 23 d. Minske, kavinėje Loft (ул. П.Бровки, 22) atidaryta naujosios fotografijos paroda „Vilnius. Sapnų vizijos“. Parodos autorius: Vitalijus Rakovičius.
 
 

AGLUONOJE (LATVIJA) BUS PASTATYTAS PAMINKLAS KARALIUI MINDAUGUI IR KARALIENEI MORTAI
Paminklą ketinama atidengti 2013 m., minint 750-ąsias Mindaugo mirties metines, Agluonos bazilikos teritorijoje.

Vienas iš paminklo idėjos autorių, Latvijos menų akademijos profesorius Osvalds Zvejsalnieks, pažymi, kad Mindaugo kapo pažymėjimas ir jo žmonos Mortos atminimo įamžinimas bus tarptautinis įvykis, o paminklas primins apie Baltų tautų vienybę.

Šaltinis: Balsas.lt


PASIRENGIMAS SUPAPRASTINTAM VIETOS JUDĖJIMUI

Baltarusija bus techniškai pasiruošusi pradėti įgyvendinti supaprastinto judėjimo pasienyje tvarką nuo liepos 1 d. Supaprastinta sienos kirtimo tvarka pasienio gyventojams turėtų pradėti veikti per 30 dienų nuo tos dienos, kai šalių užsienio reikalų ministerijos apsikeis notomis apie tai, kad baigė derinti būtinas nacionalines taisykles. 

Daugiau informacijos: TUT.BY


Paskutinis atnaujinimas: 2011-09-13 11:01:16
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 668
Iš viso apsilankė: 1706746