SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start
Klausimai-atsakymai

Ar pagal Programos taisykles galima sutartį su nepriklausomu individualiu paslaugos teikėju laikyti darbo sutartimi?

Programoje dalyvaujančių šalių teisės aktai aiškiai atskiria darbo sutartis ir paslaugų teikimo sutartis.

Darbo sutarties objektas yra kasdienio darbo funkcija, kurią atlieka darbuotojas, nulemta pastarojo pareigybės, kvalifikacijos ir pareigybės aprašymo. Darbo sutartis apibrėžia darbo laiką ir vietą, vidines taisykles, darbuotojo pareigas, kvalifikaciją, profesiją, mokėtiną atlyginimą, remiantis nacionalinėmis normomis. Pagal darbo sutartį gali būti įdarbinti tik fiziniai asmenys.

Paslaugų teikimo sutarties objektas yra apčiuopiamas bet kurios veiklos rezultatas (t.y.: finansinė ataskaita, rinkodaros tyrimas, tinklalapio sukūrimas ir t.t.), tam tikros užduoties, kuri nėra tiesiogiai susijusi su kvalifikacija ar pareigomis, atlikimas. Sutartyje nurodoma užduoties atlikimo kaina arba kainos prognozė (jei būtina), o taip pat ir užduoties atlikimo terminas. Veikla gali būti vykdoma bet kuriuo paros metu ir bet kurioje vietoje. Daugeliu atvejų paslaugos teikėjas užduočiai atlikti naudoja savo priemones ir įrankius (įrangą, internetą). Paslaugos teikėjas taip pat gali deleguoti dalį užduoties savo paslaugų teikėjams. Pagal paslaugų sutartį galima samdyti fizinius asmenis, individualia veikla užsiimančius specialistus arba organizacijas.

Remiantis nacionalinėmis taisyklėmis, darbo sutartims ir paslaugų teikimo sutartims taikomi skirtingi reikalavimai.

Remiantis Programos Gairių pareiškėjams skyriumi 2.1.2, organizacijų paramos gavėjų arba projekto partnerių darbuotojų, dirbančių prie projekto pagal darbo sutartis, kaštai turi būti priskiriami biudžeto kategorijai 1 „Žmogiškieji ištekliai“. Paslaugų teikėjų, dirbančių pagal paslaugų teikimo sutartis, kaštai turi būti priskaičiuojami prie biudžeto kategorijos 5 „Kitos išlaidos ir išorinės paslaugos“.

2011-05-18  - Ar pagal Programos taisykles galima sutartį su nepriklausomu individualiu paslaugos teikėju laikyti darbo sutartimi? Spausdinti
 
Atgal
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 1177
Iš viso apsilankė: 1706746