SVETAINĖS ŽEMĖLAPIS Programa PROJEKTAI PROJEKTŲ VYKDYTOJAMS Renginiai Nuorodos Kontaktai
Šią programą remia Europos Sąjunga 
Te start E-mail Sitemap
EUROPOS KAIMYNYSTĖS IR PARTNERYSTĖS PRIEMONĖ
2007-2013 BENDRADARBIAVIMO PER SIENĄ PROGRAMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTARUSIJA
To start

Socialinio-ekonominio tinklo sukūrimas Zarasų, Daugpilio ir Breslaujos pasienio regione pritraukiant jaunimą ir skatinant vietos bendruomenių veiklą

Trumpas pavadinimas:  Judėjimo džiaugsmas

Baigiamasis renginys

PRIORITETAS 1: TVARIOS EKONOMINĖS IR SOCIALINĖS PLĖTROS SKATINIMAS
Priemonė 1.5: socialinių ir kultūrinių tinklų kūrimas bei bendruomenių stiprinimas

Paramos gavėjas: Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras (Zarasai, Lietuva)
Partneriai: Daugpilio rajono administracijos kultūros departamentas (Daugpilis, Latvija), Breslaujos rajono vykdomojo komiteto ideologinio darbo, kultūros ir jaunimo reikalų departamentas (Breslauja, Baltarusija)
Asocijuoti nariai: Lietuvos liaudies kultūros centras (Vilnius, Lietuva), Viešoji įstaiga „Šou imperija“ (Kaunas, Lietuva), Viešoji įstaiga „Artūro Noviko džiazo mokykla“ (Vilnius, Lietuva)
PROBLEMA: Jungiami bendrų turtingų istorinių ir kultūrinių tradicijų Zarasų, Daugpilio (Latvija) ir Breslaujos (Baltarusija) pasienio regionai patiria sunkumų integruodamiesi į ES kultūrinę ir ekonominę erdvę dėl savo atokios geografinės padėties ir didelio masto jaunimo migracijos. Naujoviškas impulsas iki šiol tradiciškai besiplėtojusiems kultūriniams santykiams prisidės prie pasienio regionų kultūrinio patrauklumo didinimo ir palengvins tarpkultūrinį dialogą.
    
TIKSLAI: bendrasis projekto tikslas – tai socialinių ir kultūrinių tinklų tarp Zarasų, Daugpilio ir Breslaujos pasienio regionų kūrimas, plėtojant žmogiškuosius gebėjimus kultūros sektoriuje, konsoliduojant kuriantį jaunimą ir puoselėjant tradicines kultūrines vertybes visuomenėje.
 
REZULTATAI IR PRODUKTAI:

Projektas sudarė sąlygas pasienio regionų jaunų žmonių bendradarbiavimui, kūrybiškumui ir meninei saviraiškai, buvo suorganizuotos 4 meninės stovyklos, kurioms vadovavo kvalifikuoti vadovai (profesionalūs choreografai, etnologai ir t.t.).

Lietuvoje, Latvijoje ir Baltarusijoje vykusių stovyklų metu buvo surengta 12 įspūdingų koncertų.

Kultūrinės veiklos profesionalų apsikeitimo patirtimi seminarai ir darbo grupių susitikimai pagerino kultūros darbuotojų įgūdžius ir padėjo pagrindus naujam ilgalaikiam kultūriniam bendradarbiavimui tarp regionų ir mažų bendruomenių.

Įspūdingas baigiamasis projekto renginys.

Projektas buvo pagrindinis Programos partneris rengiant 2012 m. Europos bendradarbiavimo dienai skirtas Bendradarbiavimo lenktynes Zarasuose: NUORODA. 
Projektas taip pat buvo pristatytas ir Programos trumpametražių filmų konkurse "Dalyvauk ir tu", skirtame 2013 m. Europos bendradarbiavimo dienai: ŽIŪRĖKITE FILMĄ.

Projektas dalyvavo kuriant EUROPOS HIMNO BENDRADARBIAVIMO REMIKSĄ, skirtą 2014 m. Europos bendradarbiavimo dienai: ŽIŪRĖKITE KLIPĄ

 

Projekto numeris:

LLB-1-063

Paramos sutarties numeris:

1VL-1043

Visas biudžetas:

260 053 €

ES paramos suma:

234 047,70 €

Įgyvendinimo laikotarpis:

18 mėnesių (2012.01-2013.07)

Kontaktai:

Jovita Mikutavičienė
Vytauto g. 1a/2a, Zarasai
+37038551667; z.k.r@mail.lt; www.zkc.lt

Paskutinis atnaujinimas: 2017-08-30 13:22:43
{TEKSTAS: copyright}
Lankytojų statistika: Šiandien apsilankė: 692
Iš viso apsilankė: 1706746