LAPAS KARTE Programma PROJEKTI ZONA ĪSTENOTĀJIEM Notikumi Saites Kontakti
Šo programmu finansē Eiropas Savienība
Te start E-mail Sitemap
EIROPAS KAIMIŅATTIECĪBU UN PARTNERĪBAS
INSTRUMENTS 2007-2013 PĀRROBEŽU SADARBĪBAS PROGRAMMA

LATVIJA-LIETUVA-BALTKRIEVIJA
To start

Druskininķu un Grodņas kreatīvo kopienu kaimiņu sadarbības un kultūru daudzveidības veicināšana


UZVARĒTĀJS PROGRAMMAS NOMINĀCIJĀ "LABĀKAIS KULTŪRAS PROJEKTS"

1. PRIORITĀTE: ILGSPĒJĪGAS EKONOMISKĀS UN SOCIĀLĀS ATTĪSTĪBAS VEICINĀŠANA
Atbalsta virziens 1.5. Sociālkultūras tīklojumu un sabiedrības attīstības veicināšana

Subsīdijas saņēmējs: Druskininķu Kultūras Centrs (Druskininķi, Lietuva)
Partneri: Druskininku Mikalojus Konstantina Čurļoņa mākslas skola (Druskininki, Lietuva), Grodņas pilsētas izpildkomitejas Ideoloģiskā darba, kultūras un jaunatnes lietu departments (Grodņa, Baltkrievija), Druskininku pilsētas muzejs (Druskininki, Lietuva)

PROBLĒMA: Attālums starp Druskininkiem un Grodņu ir tikai 50 km. Neskatoties uz ciešām pārrobežu sociālajām un ekonomiskajām aktivitātēm, Lietuvai un Baltkrievijai ir vairāki politiski un ekonomiski šķēršļi, kas traucē abpusēju sadarbību kultūras jomā: vīzu režīms, neformālo izglītības iestāžu, kultūras iestāžu un mākslas grupu mazais finansējums, politiskās gribas sadarbības tīklu attīstībai trūkums.

MĒRĶIS: Projekts ir mērķēts uz Druskininķu un Grodņas reģionālo kopienu iniciatīvu sekmēšanu ilglaicīgu starpkultūru attiecību attīstībā starp Lietuvas un Baltkrievijas cilvēkiem un organizācijām, dažādu ilgtspējīgu sadarbības tīklu dibināšanu un kopēju pasākumu organizēšanu.REZULTĀTI UN SASNIEGUMI: Partneri veicināja sabiedrības pārstāvju iesaistīšanos pārrobežu kultūras pasākumos. Druskininkos tika organizētas Baltkrievijas kultūras dienas, piesaistot vairāk nekā 200 izpildītāju no Grodņas. Kokgriezēju plenērs pulcēja kopā Lietuvas un Baltkrievijas amatniekus. 9 plenēra laikā radītās skulptūras tika uzstādītas Druskininku pašvaldības Latezera un Viečūņu ciematu laukumos.

Viečūņos tika izveidota un daļēji aprīkota amatnieku darbnīca, kur tiks rīkoti izglītības pasākumi, izstādes un festivāli. Druskininku kultūras centrā tika atklāta video mākslas studija, kur tiek rīkotas fotogrāfijas, video mākslas, multimediju un audio-video produkcijas nodarbības. Druskininku M. K. Čurļoņa mākslas skolā tika ierīkotas animācijas, mūzikas ierakstu un datorgrafikas klases. Tas ļāva skolai nodrošināt mūsdienīgas mākslas nodarbības. Vairāk nekā 100 bērnu apmeklēja šīs nodarbības 2012. gadā. Bērni - mākslinieki no Druskininkiem un Grodņas piedalījās radošajā vasaras skolā Druskininkos.

Druskininku pilsētas muzejs sadarbībā ar Grodņas Valsts vēstures arhīvu, savāca vērtīgus materiālus par Druskininku SPA kūrorta izveidi. Druskininku iedzīvotājiem un viesiem tika atvērta Baltkrievijas virtuoza Jurija Jakovenko grafikas mākslas darbu izstāde pašvaldības bibliotēkas telpās. Grodņas kultūras iestādes tāpat nopirka modernas iekārtas un instrumentus. Vairāk nekā 2000 skatītāju apmeklēja Druskininku mākslinieku koncertu Grodņā. Divpusējais kokgriezēju amatnieku plenērs tāpat notika Grodņā.

Projekta numurs:LLB-1-104
Subsīdijas līguma numurs:1VL-1049
Kopējais budžets:147 766€
ES finansējums:132 989 €
Īstenošanas periods:12 mēneši (10.2011.-10.2012.)
Kontakti:Artūras Skausmenis
Vilniaus aleja 24, Druskininķi, Lietuva
+37031353122+37031353122;
arturas.skausmenis@gmail.com
Last Update: 2015-05-21 18:12:14
{TEKSTAS: copyright}
Apmeklētāju statistika: Šodien: 255
Kopā: 1706746